Mikulášský TROJJ - BOJJ

8.12.2012/Jiříkov/0 ročník

Než se vrhnete do pročítání reportu z Mikulášského trojj bojje , v podání předsedy Jiříkovského občanského sdružení "Aktivní pes" .
Dovolte abych i já svým nezaujatým okem hostujícího rozhodčího na teto akci , napsal pár řádků.
Předně bych chtěl vyzdvihnout jeden aspekt , kterého jsem si na tomto "závodě" nesmírně cenil. Po dlouhé době jsem totiž zase zažil akci bez záště a hany. Příjemná téměř rodiná atmosféra , která byla cítit z každého čtverečního metru který se na malém útulném cvičáku, který místama připomínal sroubek uprostřed Aljašky , nacházel. Zde skutečně převažovalo heslo, nebo respektivě část toho sloganu je i v názvu tamnější organizace " aktivní pes " , aneb kdo si hraje nezlobí, nebo chcete-li unavený pes spokojený pes i jeho okolí a tak dále bych mohl pokračovat ......
Na startu se nám představilo 10 psů v kat. junior ( různých plemen jeden pitbulík, jorkšírek, labradoři, MMOhař atp. ) v kat.senior 4 psi v obsazení 1 SBT 2 RTW a 1 NO všichni handleři se svými psi pracovali z vesela a bylo z nich cítit nadšení z každého prováděného cviku . Od letního semináře uběhl ca pul rok a na mnohých bylo vidět výrazné zlepšení. Zvláště pak na německém ovčákovy Jerrym z bezmála sedmdesatiletou důchodkyní , smekám před jejíma poslušnostma. Pes který ještě vlétě fungoval jenom na stahováku a vypadalo , že paní za psem jenom vlaje . Dnes fungoval na první povel / posunek své paničky radost pohledět. SBT Nathan mě nijak nezklamal ani nepřekvapil pracoval pořád stejně dobře jako v létě, rozený talent do všech aktivit. RTW Rambo trochu přehecovaný ve svém projevu , ale za to stoprocentní ve svém nasazení pro cokoliv. Trochu rozpačitě na mě působil pán z RTW Bárou , tolik veselý pejsek, ale po pravdě nedostávalo se mu takového předvedení ze strany handlera jaké by fenka jistě ocenila, ale ani zde se nedalo hovořit o špatném provedení, ba naopak snaha byla a to se počítá. Minimálně je do příště co zlepšovat, ale dost hodnocení abychom z toho neudělali to co nechceme a vraťme se o krok na zpátek a tím byl radostný projev všech štěňat, které se předvedli v kat. junior. Gratulace všem , kteří v mínusových teplotách ustali a se vztyčenou hlavou absolvovali celé soutěžní odpoledne až do uplného setmění, které nám zpestřily noční obrany spojené se stezkou odvahy. Příjemná a sladká tečka na závěr, stejně tak jako babovka na rautovém stolu, který se prohýbal pochutinamy od všech účastníků závodu, kteří rozhodně nešetřily pohostiností a přátelským přístupem k celé Mikulášské akci. A to byl atribut , který jsem vyzdvihoval na začátku mého krátkého reportu a kterým to ukončím i na závěr . Díky všem za příjemně strávenou sobotu :-)

Za LBT Daniel _

Pokračování reportu včetně fotek ZDE