EGON


egon-dec

Egon je 2 roky starý kříženec bull plemene. Původně byl adoptován z našeho zařízení, bohužel od 3.11.2021 je u nás zpět. V útulku skončil proto, že údajně ležel na gauči a přisedlo si k němu dítě, měl na něj zavrčet a škrábnout ho a děcko ho teď bojí a nechce s ním být. Podrobnosti bohužel neznáme, dostali jsme jen tuto kusou informaci, ale dle dalších získaných informací, při celodenním zaměstnání rodiny začal demolovat zařízení...
Dle včerejšího infa majitele, byl Egon naprosto v pohodě a prý nic už neničí. (bereme s rezervou) S fenkami snášenlivý, ke psům a kočkám ne. Egon je velmi temperamentní a akční pes, který potřebuje využití. V útulku s ním nebyl žádný problém, jen ho bylo potřeba usměrnit při hře. Egon má výšku 52 cm a váží kolem 25 kg.
I když budoucím majitelům dáváme jasné instrukce, jak postupovat při adaptaci, výchově a soužití, stále mají lidé snahu zacházet se psem neznámé minulosti jako s bezva domácím mazlíkem. Psi jsou inteligentní zvířata. Dokáží využívat výhod a samozřejmě si je někteří chtějí udržet za každou cenu. Pokud není člověk zkušený pejskař, dovolí psovi s těmito tendencemi vše a nezkoriguje chování psa hned v počátku, skončí pak pes v útulku s nálepkou "problémový". Ta mu pomalu a jistě uzavře šanci na domov. Bohužel stovky psů pak žijí svůj život za mřížemi útulkového kotce. Že tuto nálepku pes získal díky člověku, který ho nevedl, ale nechal se vést psem on sám, to už nikdo nezmění.
Prosíme lidi: velice dobře zvažte, jaké plemeno, s jakým temperamentem je vhodné pro váš styl života a kolik času denně jste mu schopni věnovat...
Snad najdeme pro Egona člověka, který mu nastolí jasná pravidla, bude mít na něj dostatek času a zaměstná ho. V Egonovi získá opravdu bezva kámoše.

Kontakt: 605 801 617

Útulek Děčín