FRED


fred   fred2

1.3.2021 Fred se v útulku chová naprosto bezproblémově, nechá si nasadit obojek, vestičku, náhubek, veškerou manipulaci zvládá. K ostatním psům ho nedoporučujeme, na procházkách si jich většinou nevšímá, ale při bližším kontaktu zvlášť u menších psů není vyrovnaný. V domácím prostředí je Fred dominantní a nervózní, je tedy potřeba, aby měl nový majitel zkušenosti, zde bohužel opravdu nebude stačit, že by měl pejska rád a zahrnoval ho bezmeznou láskou.. Fred potřebuje stabilní a přehledné prostředí s jasně danými pravidly. Větší děti u zkušeného majitele by neměly být problém.

21.5.2020 - Fred se v útulku chová bezproblémově, obojek ani náhubek vůbec nemá tendenci sundávat, po nikom nevyjel. Je nutné dodat, že ani u majitelů nikoho nekousl, „pouze" vrčel. Je to určitě pes, který v nezkušených rukou kousnout může a proto také nového majitele budeme vybírat opravdu svědomitě a bude nutné Freda několikrát navštívit a sžít se s ním, ale rozhodně to není agresivní pes se kterým se prostě už „nedá nic dělat".

12.5.2020 Konečně jsme měli dojem, že se dostatečně uklidnil i Fred a bude možné mu nasadit náhubek a obojek. Obojek podle slov majitelů nesnese a zásadně na něm nechodí, chodil prý pouze na kšírách. Na procházce mu vůbec nevadil, dokonce ani při zatažení, naopak velmi hezky reagoval na pohyby vodítka i člověka, celá procházka proběhla naprosto bez problému, stejně jako sundání náhubku. Na Fredovi je vidět, že nám ještě zcela nedůvěřuje a bude potřebovat dostatek času, aby pochopil, že tady ho nikdo do malé klece zavírat nebude a na procházku se také dostane mnohem častěji než "zhruba jednou za týden"... věříme, že to půjde. -------------- 5.5.2020 jsme po delší době měli náročnější odchyt. Byli jsme upozorněni projíždějící nálezkyní, že u obce Borotice běhá světlý bull po silnici, kde ho mohou srazit auta. Když jsme na místo přijeli, skutečně jsme pejska našli, ten se ale nemínil nechat odchytit na hezká slovíčka a pamlsek.. Na několik lidí, které cestou potkal, vrčel. Bohužel tedy musel být odchycen na odchytovou tyč, což se mu samozřejmě nelíbilo a kousáním do tyče to dával značně najevo. Způsobil si tím poranění pysku, které je ale jen povrchové. Nyní už je v útulkovém kotci a vypadá to, že z něho takový zabiják nebude, jakmile zjistí, že mu nechceme ublížit. Pejsek je kříženec stafordšírského bulteriéra, podle zoubků (které nám do detailu ukazoval :)) je zhruba 5 letý, nekastrovaný, nečipovaný (čip zkusíme najít ještě jednou, až se trochu uklidní), má kožní problémy - holá místa a zanícené tlapky přední i zadní. Odchycen byl přímo v obci Borotice.  -------------- Jak jsme očekávali, majitelé se Freda vzdali a Fred tedy zůstává v útulku a je možné ho adoptovat. Od majitelů jsme se dozvěděli, že Fred byl již od štěněte dominantní a bohužel se mu nedostalo dostatečné výchovy a určení hranic, začal se tedy čím dál více prosazovat a došlo to tak daleko, že několikrát vrčel na děti majitelů, které odmítal pustit na zahradu a ohnal se po majitelce, nikoho však prozatím vážně nepokousal. Také jsme se dozvěděli, že přes noc byl sice Fred v bytě, ovšem zavřený v kleci a přes den byl na zahradě, na procházky chodil zhruba 1x týdně. Bohužel tady bylo více faktorů, které způsobily Fredovi současné problémy, budeme se mu snažit pomoci je vyřešit, ovšem v útulkovém prostředí to není nic snadného. Fred potřebuje zkušeného, důsledného majitele, ideálně bez dětí, případně už větší děti, který mu poskytne dostatek pohybu a vhodného rozptýlení, věříme, že pak z něho bude opravdu milující a vyrovnaný pes.

Kontakt: 724 077 264

Psí útulek Dobříš

fred-new   fred2-new   

Jméno psa:  Kane

 

 

 

Důvod nabídky psa:  Nezvladatelnost výcviku a agresivita

 

Plemeno psa: Americký pitbullteriér ( bez PP)

 

Věk psa: rok a půl

 

Kde se pes nachází: Ústí nad Labem/ Praha

 

Inzerent je majitelem psa: ano

 

Inzerent první majitel psa: ano

 

Původ psa (případě PP – původ psa): -

 

Platný očkovací průkaz: ano

 

Složené zkoušky: žádné

 

Zdravotní stav: Problém se srtí, zřejmě alergie na stravu. Má dietu ze speciálních granulí a konzerv + speciální šampón. Pokud se nedodržuje dieta, musí být častěji koupán. Kastrován

 

Povaha psa: Flegmatik, musí být neustále v něčí společnosti ( ve společnosti lidí se naučil sedět u stolu na židli) hodný k dětem, vůdčí typ. Snášenlivý s ostatními psi a zvířaty, kočky mu nevadí.

 

Neduhy či nevhodné chování psa: Musí se k němu přistupovat jako k dítěti, pokud člověk zvýší hlas, nebo ho chce silou dostat např. Z gauče, ožene se a útočí. Nikoho nepokousal zatím. Být vůdce smečky se snaží být i vůči lidem. Poslouchá jen pokud chce, musí většinou chodit na vodítku. Povely umí jen sedni, lehni, pac.

 

Vhodné umístění psa: Vyrůstal v bytě, je ale zvyklý na časté procházky venku, později byl zvyklý být u domu se zahradou. Potřebuje hodně pohybu a společnost

 

Další informace o psu: Od štěněte byl poslušný a hodný, časem se to ale zlomilo a začal mít svojí hlavu. Člověk musí mít dávku trpělivosti

Kontakt: 608899958/ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.