DORKA


dorka   dorka new

19.2.2023 - Dorce se uši po zákroku bez komplikací zahojily a teprve nyní jsme si uvědomili, jak moc jí bolest doposud komplikovala život. Fena se chová jako vyměněná. Zcela pryč je její neustálé ošívání, poškubávání a nesoustředěnost. Zlepšil se její vztah k lidem i k ostatním psům. Je nutno zmínit, že kupírování uší z jiných, než zdravotních důvodů je zákonem zakázané a že s fenou nebude možné zúčastňovat se například veřejných soutěží. Nadále platí, že Dorka hledá trpělivé, důsledné, aktivní a zkušenější majitele, kteří budou schopní ji věnovat dostatek času a energie.

13.1.2023 - Zraněním na ušních boltcích u Dorky jsme z počátku nepřikládali velký význam a považovali jsme je za následek nějaké šarvátky s jiným psem, pro což svědčily i škrábance na hlavě. Bohužel se záhy ukázalo, že problém bude jinde a potvrdila se ušní vaskulitida. Dosavadní léčba nebyla příliš úspěšná, vedla sice dočasně ke zklidnění defektů, ale stačila větší pohybová aktivita, nebo silnější zaklepání hlavou a místa opět krvácela. Jak už to bývá, problémy se stupňovaly s nástupem chladu, kdy jsou projevy tohoto onemocnění nejvýraznější. Protože se plocha nekrotizované tkáně stále zvětšovala, využili jsme, po konzultaci s veterináři, momentálně příznivého počasí, které usnadní doléčení a došlo k chirurgickému odstranění defektní tkáně na obou ušních boltcích. Věříme, že zákrok Dorce pomůže a ouška se jí konečně zahojí.

7.12.2022 - Dorka stále hledá trpělivé, důsledné, aktivní a zkušenější majitele, kteří pro ni budou oporou a budou ochotní ji věnovat dostatek času a energie.

29.10.2022 - Dorka je stále poděs a bude s ní ještě spousta práce, ale je to šikovná a snaživá mladá holka, která za pamlsek a dobré slovo bude dělat páníčkovi pomyšlení - pokud tedy bude páníček vytrvalý, důsledný, zodpovědný a optimálně bude mít sám zkušenosti, nebo dobré vedení.

14.10.2022 - Dorka je po karanténě, majitel se nehlásí, ani se ho nepodařilo dohledat a tak pomalu hledáme nový domov. Bude potřebovat aktivní, důsledné a trpělivé páníčky, kteří ji budou schopní vysvětlit, že svět má svá pravidla.

1.10.2022 - Fena prozatím není k dispozici, kromě případu, že by se přihlásil původní majitel. Fena je bez výchovy, neznámých podnětů se bojí, se psy nevychází dobře.

28. 9. 2022 - V lese, v katastru obce Boršov nad Vltavou, byla nalezena údajně uvázaná fena křížence pitbula. Fena je asi rok stará, označená neregistrovaným mikročipem. V současné době je v karanténě a není k dispozici.

Kontakt: tel.: +420 777 214 680 (8:00 až 20:00)

Animal Rescue (České Budějovice)

dorka2