WOODY

woody

Woody. Krásný pes s krásným jménem.
Pes, který už to měl od nejednoho psího trenéra a psího odborníka spočítané. Někteří odborníci ho dokonce odsoudili jen na základě rozhovoru po telefonu. To mi teda hlava nebere.
Woody k nám přijel z jiného útulku, kam jej odložila majitelka.
Woody se v prostředí, které neznal bál, a několikrát přes mříže kotce zaútočil na ošetřovatele. Ti se ho tím pádem také báli a dostali se do začarovaného kruhu, a tak Woody jen seděl v kotci a nemohl chodit ven.
Svůj osud si měl Woody podepsat, když napadl trenérku psů, která jej chtěla vyndat z kotce, bez toho, aby ho kdy před tím viděla a respektovala jeho snahu o komunikaci. Co se přesně stalo nevíme, příhodu známé z popisu několika přítomných svědků, ale jak jsme mohli Wůďáka poznat, asi si o to paní řekla.
Woodyho jsme přijali v prosinci, s tím, že pouze posoudíme jak to s ním je, zda je opravdu nebezpečný a zákeřný, zkrátka adept na utrácení - pro dobro lidstva.
Za dobu co je Woody u nás neudělal v podstatě jedinou nepředvídatelnou věc, komunikuje. Pravdou je, že má hodně tendenci bránit si jídlo a kvůli jídlu je asi schopen razantně zakročit. Ale s tím se bude dát pracovat.
Se mnou, vychází od prvního dne, od druhého dne spolu chodíme ven.
K ostatním lidem je především v uzavřeném prostoru nedůvěřivý, ale snaží se v první řadě utéct a konfliktu se vyhnout.
Jen jeli zahnaný do kouta a je na něj vyvíjen nátlak tak v sebeobraně zaútočí.
Pomalu mu do jeho života přidáváme další lidi, a jeho nedůvěra pomalilinku ustupuje. Chodí už i s venčiteli na procházku a venku nikdy po nikom ani nezavrčel. Jen jedinkrát se nechtěl nechat odvést od útulku a tak trochu zpanikařil a snažil se venčitele zastavit vlastním tělem. Ovšem bez agrese.
Protože Woodyho jaksi nikdo do péče nechce, rozhodli jsme se, že z dvouměsíční převýchovy a posuzování povahy u nás zůstane tak dlouho jak bude třeba.
Bohužel je Woody jen jedním z mnoha, nad kterým byl vyřčen ortel smrti bez toho aby se ho někdo snažil pochopit. Woody je hodný pes, který se bál, bál se lidí, kteří mu v minulosti ublížili. Jak pátráme po jeho minulosti a čteme v jeho chování, je jasné že byl bit a přitom ho nikdy nikdo neučil co je správné.
Není nic špatného na tom říct, že si na něco netroufáme, ale je špatné ze strachu odsoudit někoho na smrt.
Naštěstí v útulku Anidef jsou fajn lidé, kteří zvířata milují a s radami ostatních psa utratit nesouhlasili a hledali možnost jak mu dát šanci na nový lepší život.
Pro Woodyho budeme hledat pána, rodinu bez dětí, ideálně v domku se zahrádkou. Člověka sportovně založeného, který má v hlavě jasno, je vyrovnaný a má srdce na správném místě.
Woody je skvělý a věrný parťák, potřebuje jen pocit bezpečí a jistoty.

Podpořit naši práci a Woodyho můžete na účet číslo: 2500648929/2010 do poznámky Woody.

V případě zájmu o adopci si pište o předadopční dotazník na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Voříškov z. s.