PÁJA


paja2-new   paja-new

Pája - ev. č. 72/19, pes, xAPBT, 3 roky

 Tenhle kluk je moje srdeční záležitost! A kdo ví, že už třicet let „chrtařím" se jen diví! Pája k nám přišel jako hubený, bázlivý mladý pes, kterému stačilo říct „sedni" a už se krčil, kdy přijde nějaký ostřejší povel. I na mě potřeboval pár dnů, než se zcela uvolněně rozplácl na dece a nechal se hladit po bříšku. Domnívám se, že jej vedl někdo, kdo si s pejskem ani nehrál, jen poroučel – a to se přece pitbulovi musí, že jo...ach jo, ty lidi.

Dnes je Pája příjemný společník na procházky. Jsem přesvědčena, že by i venku přiběhl na první zavolání, alespoň mé, zná mne a ví, že mi může důvěřovat. Ovšem nevím, jak by zareagoval na vetřelce na svém území. Patrně by si nekompromisně bránil své území.

Díky svým genům je Pája spíš vhodný pro zralého kynologa, určitě ne mladého kluka, který si jeho vzezřením bude nahrazovat vlastní svaly... Udat pitbulÍka je vždy trošku specifická záležitost, musí se opatrně, přemýšlet. I já mám Páju stále zastrčeného v karanténě, jednak tam má svůj klid, nestresuje a nemusí dokazovat ostatním psům v psinci, jaký je borec. Je čistotný, domnívám se, že by se dal klidně naučit i životu v bytě. Když se nudí, dokáže rozkousat peřinu, kterou má pod sebou, ale jinak jej stačí vzít do výběhu a trochu s ním pobláznit, házet hračky – plyšáky zvládá roztrhat do dvaceti vteřin!

Jako každý náš pejsek, i Pája je řádně proočkován, odčervován a čipován. Není kastrovaný. Snášenlivost s kočkami nemáme kde vyzkoušet - zde se však domnívám, že by to nešlo dohromady.

Kontakty: 519 340 531, 723 040 495

Útulek pro opuštěná zvířata Bulhary

paja-new

Jméno psa:  Kane

 

Důvod nabídky psa:  Nezvladatelnost výcviku a agresivita

 

Plemeno psa: Americký pitbullteriér ( bez PP)

 

Věk psa: rok a půl

 

Kde se pes nachází: Ústí nad Labem/ Praha

 

Inzerent je majitelem psa: ano

 

Inzerent první majitel psa: ano

 

Původ psa (případě PP – původ psa): -

 

Platný očkovací průkaz: ano

 

Složené zkoušky: žádné

 

Zdravotní stav: Problém se srtí, zřejmě alergie na stravu. Má dietu ze speciálních granulí a konzerv + speciální šampón. Pokud se nedodržuje dieta, musí být častěji koupán. Kastrován

 

Povaha psa: Flegmatik, musí být neustále v něčí společnosti ( ve společnosti lidí se naučil sedět u stolu na židli) hodný k dětem, vůdčí typ. Snášenlivý s ostatními psi a zvířaty, kočky mu nevadí.

 

Neduhy či nevhodné chování psa: Musí se k němu přistupovat jako k dítěti, pokud člověk zvýší hlas, nebo ho chce silou dostat např. Z gauče, ožene se a útočí. Nikoho nepokousal zatím. Být vůdce smečky se snaží být i vůči lidem. Poslouchá jen pokud chce, musí většinou chodit na vodítku. Povely umí jen sedni, lehni, pac.

 

Vhodné umístění psa: Vyrůstal v bytě, je ale zvyklý na časté procházky venku, později byl zvyklý být u domu se zahradou. Potřebuje hodně pohybu a společnost

 

Další informace o psu: Od štěněte byl poslušný a hodný, časem se to ale zlomilo a začal mít svojí hlavu. Člověk musí mít dávku trpělivosti

Kontakt: 608899958/ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.