TOKAR


tokar   tokar2

Tokar je 4letý kříženec bandoga. Váží 60 kg a měří 70 cm v kohoutku. Tokarovi zemřel jeho mladý pán a zůstal v domě s jeho starou křehkou maminkou, nad kterou postupně převzal velení. Došlo to tak daleko, že mu už nebyla schopná ani nasadit vodítko.

Tokar byl tedy přijat k nám do azylu. První den stál po celou dobu v kotci, nehnutě v jednom místě. Druhý den si lehl a nehnutě ležel v jenom místě. Začali jsme se obávat, neboť tato a podobná plemena se mohou rozhodnout v důsledku velké změny (úmrtí majitele, změna domova, změna v hierarchii...) spáchat sebevraždu - takový pes si lehne, nepřijímá vodu ani potravu a vyčká na smrt.

Třetí den jsem vyrazila vybavená vším možným pokusit se zaujmout jeho pozornost. Vařené teplé kuře ho napřed nijak nezaujalo, přestože už musel mít velký hlad. Po dlouhých hodinách však podlehl a konečně polovinu sežral.

Postupně jsme si vyjasnili určitá pravidla, byl to však běh na dlouhou trať. Tokárek nás začal časem víc a víc vítat a bylo vidět, že je rád, že jsme tu s ním. Naznali jsme, že nastal čas prolomit ledy s jeho blokem s nasazením vodítka a odchodem na procházku. Toto opět znamenalo několikadenní tréning, ale kuře, veselá fenka a otevřené dveře a zvučné „jdeme" ho přimělo ke spolupráci.

Po pár týdnech je z Tokara pašák, který má ze všeho a z každého radost, na procházkách je štastný, bez potíží míjí lidi, běžce, cyklisty a normální psy. Je poslušný a ochotně sedá, lehá, dává pac, přibíhá na přivolání a při míjení nových věcí se ohlíží na psovoda a čeká na pokyn, jak se zachovat. Do vodítka už dávno strachy nekouše, naopak se raduje, že se jde ven. Tokar hledá pána, který bude mít přirozenou autoritu a využije Tokarův zájem o spolupráci.

Tokar se cca po měsíci vrátil z adopce – potřebuje zkušenějšího pána, který s ním bude mít chuť nadále pracovat.

Tel: 608 697 844

Podmínky adopce: https://www.azyldejpaczs.cz/podminky-adopce/

Azyl Dej pac, z. s.