RON


ron   ron2

Ron je velice inteligentní, ale taky tvrdohlavý a nechce se podřídit. Ale pokud člověk trvá na svém, tak poslechne. Každopádně to chce důslednost. Několik let samovlády z něj vykřesalo samostatného psa, který pravidla nepotřebuje. Bude si muset postupně zvyknout, že nějaká pravidla jsou a musí se dodržovat.

Na hračky moc nereaguje, takže je lepší motivace přes pamlsky.

Ke své smečce je velice ochranitelský a nejraději by byl 24/7 s člověkem. Bude potřeba si ho trochu držet od těla a naučit ho, že člověk má i jinou práci než se stále motat kolem něho ( jinak by pak sám doma dělal pekelný hluk a nepořádek).

Venku se chová více méně kultivovaně, ale chce to být stále ve střehu. Má ohromnou sílu a pokud uvidí něco co se hýbe - zvíře, motorka, auto na horizontu tak ji neváhá využít. Snažíme se na procházky chodit do lesa a zvěř pokud možno potkávat -už zdaleka nestartuje po všem a dá se celkem usměrnit.

Je potřeba počítat s tím, že to je silný pes ( pletivový plot prorazí jen rozběhem když chce něco "ulovit") a i radost projevuje ve vší své síle ( dítě, starší osobu bez potíží porazí ).

Koně toleruje a časem by si asi zvykl i na jiná zvířata v rodině, ale bude to chtít na tom hodně pracovat. S fenama je OK, psy si vybírá.

Asi by bylo dobré kdyby měl majitel pevný kotec, kam by psa sem tam zavřel a odpočinul si od něj. Samozřejmě ne napořád - je to pes do rodiny, ne do boudy !!! Nebo velmi velmi velmi dobrý plot.. Jinak hafan páníka zvládne zaměstnat na plný úvazek ( klidně leží u nohy a než se ohlédnete je mimo pozemek ).

Kdo si s ním dá tu práci tak získá naprosto úžasného, věrného, vděčného a bezmezně milujícího psa. A pokud by chtěl někdo jít do bull sportů, tak stačí mu navlíknout postroj a nadšeně potáhne cokoliv.

KONTAKT: 720 766 817

čerpáno ZDE

Jméno psa:  Kane

 

Důvod nabídky psa:  Nezvladatelnost výcviku a agresivita

 

Plemeno psa: Americký pitbullteriér ( bez PP)

 

Věk psa: rok a půl

 

Kde se pes nachází: Ústí nad Labem/ Praha

 

Inzerent je majitelem psa: ano

 

Inzerent první majitel psa: ano

 

Původ psa (případě PP – původ psa): -

 

Platný očkovací průkaz: ano

 

Složené zkoušky: žádné

 

Zdravotní stav: Problém se srtí, zřejmě alergie na stravu. Má dietu ze speciálních granulí a konzerv + speciální šampón. Pokud se nedodržuje dieta, musí být častěji koupán. Kastrován

 

Povaha psa: Flegmatik, musí být neustále v něčí společnosti ( ve společnosti lidí se naučil sedět u stolu na židli) hodný k dětem, vůdčí typ. Snášenlivý s ostatními psi a zvířaty, kočky mu nevadí.

 

Neduhy či nevhodné chování psa: Musí se k němu přistupovat jako k dítěti, pokud člověk zvýší hlas, nebo ho chce silou dostat např. Z gauče, ožene se a útočí. Nikoho nepokousal zatím. Být vůdce smečky se snaží být i vůči lidem. Poslouchá jen pokud chce, musí většinou chodit na vodítku. Povely umí jen sedni, lehni, pac.

 

Vhodné umístění psa: Vyrůstal v bytě, je ale zvyklý na časté procházky venku, později byl zvyklý být u domu se zahradou. Potřebuje hodně pohybu a společnost

 

Další informace o psu: Od štěněte byl poslušný a hodný, časem se to ale zlomilo a začal mít svojí hlavu. Člověk musí mít dávku trpělivosti

Kontakt: 608899958/ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.