BALŮ


balu2-nov   balu-nov

Balů je takové rozkošné, hodné a i ze stínu vyděšené telátko. Když je v klidném prostředí a s lidmi, které zná, je to velký mazel a divoký spokojený puberťák. Balů je tři roky starý kříženec boxera a bulla. Celé tělo, proporce, pohyb a vše vypadá jak boxer, jen až na vás koukne, překvapí vás, jak dlouhý má čumáček.

Balů je v útulku od srpna 2018, tedy skoro rok. A byť se v útulku učí a socializuje, není to snadné a moc potřebuje trpělivého majitele, který s ním začne pracovat.

Balů je zatím nesocializovaný a zpočátku bázlivý vůči všemu novému a to zahrnuje i padající list. Co zvládá bez problémů jsou jedoucí auta a jen procházející lidé. Bojí se až když si ho chce někdo cizí pohladit. Když jsme ho dostali ven, nechtěl se k nám přiblížit a ani pamlsky ho nepřemluvily. Až po chvíli se o nás začal zajímat. Nejdříve si zvykl na mě, jako ženu a až asi v posledních minutách byl ochotný přiblížit se k velkému chlapovi, pak už se také nebál (když se tedy velký chlap nehýbal.

Co umí moc pěkně, je chůze u nohy, když pochopí, že teď se prostě půjde, jde jako beránek a nezatáhne ani o kousek. Ale samozřejmě potřebuje cítit správné vedení od psovoda. Je v něm vidět obrovská touha hrát si a dovádět, ale z nejistoty to v sobě krotí a je moc šťastný, když může blbnout a energie ze sebe vydat.

Balů je vhodný spíše na dobře zabezpečenou zahradu k domečku, s přístupem do tepla. K aktivním a velmi hodným lidem, kteří pro něj budou oporou. Zatím je snášenlivý s ostatními pejsky i samci, ale potřebuje správně socializovat, aby to tak zůstalo. Je zcela nevhodný k jiným domácím zvířatům, malým dětem či starším lidem. K opravdu velkým dětem, které umí nedělat prudké pohyby, jsou rozumné, na pejsky zvyklé a neporazí je tak velký pes, by do rodiny mohl.

Určitě potřebuje páníčka, který s ním vše projde jako se štěnětem, naučí ho potřebné věci v klidu, pozitivně a bude ho dobře vést. Pro venčení by potřeboval spíše postroj, protože občas vyletí jak čertík z krabičky, když se něčeho lekne a obojek na to není to pravé.

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKA
Na Bouchalce 398 Buštěhrad, 273 43
Telefon: 739 433 776
(volejte v době 10:00 - 16:00)

Psí útulek Bouchalka

balu   baluu