BELLINKA


belinka   belinka2

 jméno psa: Bellinka
evidenční číslo: 106 E
pohlaví: fena
plemeno pejska: Americký stafordširský teriér x - nižší
značení psa: čip
výška: 39 cm
váha: 32 kg
věk: 8 let
kastrace: nekastrován
povaha: hravá, veselá, přátelská - prostě prima holka

Bellinka je veselá, hravá, přátelská a neuvěřitelně optimistická fenečka. Čeká jí kastrace, čistění zubů a odstranění boulí a bradavic (plánované na 5.11.). Držte moc palce, aby neměla větší zdravotní problémy, než je zvenku vidět a nepotvrdilo se nějaké nádorové onemocnění. Až bude Bella zotavená, budeme pro ní hledat SUPER zodpovědného, zkušeného a dokonalého majitele. Proč musí být nový domov, který jí vybereme ten poslední, dokonalý a trvalý? To Vám snadno objasní její příběh.

Bellu přivezla Městská policie Tábor s tím, že napadla přítelkyni majitele a její páníček si pro ní o víkendu přijde. Již to bylo zvláštní, protože se očividně jednalo o moc milou a hodnou fenečku, u které bylo těžké si představit, že by někomu ublížila. Příběh, který se nám nakonec odkryl je dost komplikovaný. Informace máme takové, že Bella si prošla:

1 - Životem u nějakého množitele - dle jejího stavu je jasné, že měla za život velké množství štěňat.
2 - Útulkem v Mostě - dne 17. 1. 2017 byla uvázaná u kostela s obrovským nádorem na levé přední noze, který v útulku odstranili. Adoptovaná byla 21. 3. 2017, ještě v srpnu byla v pořádku v novém domově a rodina hlásila, že je vše v pořádku (žila s jinými psy i dětmi). Pak ale vlivem stěhování došlo k situaci, že rodina začala hledat Belle nový domov a tím se spustila lavina dočasných/nových domovů. Adoptivní majitelé se tehdy neobrátili na útulek a rozhodli se domov najít sami.
3 - Krátce byla u paní v Karlových Varech (děkujeme Petru Prokešovi za informace - byl tehdy při odchytu Belly) a pak údajně i znovu v Roudnici nad Labem a Mostě. Nevíme, zda je v příběhu ještě nějaká mezera anebo je to takto vše.
4 - Poslední majitel v Táboře - měl Bellu doma dva dny a poté zavolala jeho přítelkyně, že jí Bella napadla a pro Bellu si již nikdo nepřišel. Jedná se o stejného člověka, který uvázal u útulku stafforda Huga, ale bohužel mu KVS tuto skutečnost neprokázala a nebyl za to potrestán. Odložení Bellinky do útulku je v řešení.

Pokud máte o Bellince jakékoliv informace, prosím, pište na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Možná už asi nechceme vědět víc, protože je děsivé, co si jedna fena prožila díky nezodpovědnosti a krutosti lidí. Ale zase chceme pro nového majitele maximum informací, tedy pokud Bellinku znáte a víte něco o její historii, pište.

Momentálně řešíme žalostný stav Bellinky, která má vytahané komplet všechno, bradavice a boule po celém těle, chrup v hrozivém stavu, atrofované svalstvo na zadních nohách i špatný cit v končetinách. Dáme Bellinku zdravotně do pořádku a se postaráme o to, aby byla Bella už navždy šťastná a v opravdové rodině. Zájemci o adopci Bellinky mohou posílat psí životopisy na náš email - zajímá nás jaké máte zkušenosti se psy podobného plemene, jaké máte zázemí, velikost rodiny, další zvířata a plány s Bellinkou. Až bude Bella zotavená a k adopci, ozveme se vhodným zájemcům a domluvíme seznamovací návštěvu.

Výška a váha je orientační. Věk je odhadován veterinárním lékařem.

Útulek pro nalezené psy v Táboře

bellinka   bellinka2