HUGO


hugo2   hugo3 new   hugo

jméno psa: Hugo
evidenční číslo: 16 D
pohlaví: PES
plemeno pejska: Americký stafordšírský teriér x
značení psa: žádné
výška: 43 cm
váha: 34 kg
věk: 7 let
kastrace: kastrován
povaha: ochránce, hodný, potřebuje silného vůdce

kastrován
Hugo je pes pevných zásad, oddaný, věrný, odhodlaný, má rád režim a řád. Byl by skvělý hlídač a ochránce jednoho pána. Když začne člověku důvěřovat, je to veselý a hravý mazel. Rád litá pro míčky, ale odevzdávání už se mu nechce :-), ale celkově hračky miluje. Vždy si oblíbí všechny fenečky v útulku a tedy by se hodil i k psí slečně. Nemá problémy ani s jinými psy v útulku, ani když ho provokují, ale pro jistotu by druhý pes musel být klidný a vyrovnaný, aby to fungovalo. Problém by mohl nastat při hlídání teritoria a hraček.
Pokud s ním komunikujete po dobrém a pozitivně, je vnímavý a snaží se. Pokud zkusíte nátlak, napodobí Vaše chování.
Hugo potřebuje správnou socializaci a vhodné vedení - pozitivní, rozumné, důsledné, ale rozhodně žádný nátlak a hrubé zacházení. Pokud budete vědět, co děláte, ocení silného vůdce a bude Vás následovat až na kraj světa. Nebudete se s ním muset bát, Vaši zahrádku či byt před vetřelci ohlídá, je velmi teritoriální a tedy výborný hlídač.
Je pravda, že kdyby cizí člověk vešel Hugovi do kotce, nedopadl by dobře. Je to pes, který si svoje území ohlídá a cizince nepodporuje. Má rád vyrovnané lidi a klidný přístup. Ale také je pravda, že hodné lidi přijme rychle a je ochotný spolupracovat a při pozitivní motivaci reaguje skvěle. Ale v přítomnosti cizích lidí je bezpečné, aby měl z počátku náhubek a bude to tak asi už napořád. Majitel s tím musí počítat a být v této věci 100 % zodpovědný.
Marcelka Bětíková, ošetřovatelka z útulku k němu našla cestu a mazlí se s ním jako s plyšákem a Hugo spokojeně mlátí ocáskem. Takže bylo skvělé, když jsme dostali košík a vyrazili ven na první procházku a byla to bomba! Hugo je super, trochu mě zkoušel, co vydržím a místy táhl, ale žádný problém, ani náznak křivého pohledu či úmyslu. Hodně se bavil, vnímal, že je konečně venku a válel se v trávě jako malé štěně. Každou další procházkou nám to pak šlo lépe a bylo vidět, že se v mé přítomnosti naučil uvolnit a přijal mě do svého světa. Chodit na procházky může prakticky s každým, kdo má fyzickou sílu ho udržet, je moc rád, když ho někdo vytáhne ven.
Hugo je prostě super pes a podle mě je těžké ho nemilovat. Jasně není to pes do rodiny s malými dětmi, ani pro začátečníky, ale není důvod, proč by neměl najít majitele a být šťastný.
Když byl uvázán u útulku, začala nám chodit řada informací o jeho původním majiteli. Konkrétně to, že Hugo byl součástí rodiny, která se rozpadla. Žil dříve v bytě s malým dítětem a další fenkou, ale jednoho dne se jeho svět totálně zbořil. Majitelé se ve zlém rozešli a Huga nechtěl ani jeden. Bohužel muž, u kterého zůstal, si na něm vyléval zlost a ubližovat mu psychicky i fyzicky, až ho u útulku uvázal. Podařilo se nám zjistit jméno i adresu a případ jsme předali Krajské veterinární správě pro Jihočeský kraj. Bohužel se jim nepodařilo vlastnictví Huga muži prokázat a on vyvázl bez trestu. Proto se moc těšíme na zavedení povinného čipování a centrálního registru psů, aby se už nikdo nemohl vymlouvat, že daný pes není jeho a takhle s nimi zacházet. Zatím se můžeme spolehnout jen na to, že karma je zdarma, ta oplatí.

Zájemci o adopci nebo o venčení Huga volejte do útulku (tel. 773 791 322) a chtějte paní Bětíkovou, která Vám o Hugovi vše poví a pomůže Vám s prvními krůčky.

Hugo je u nás zvyklý a je moc rád, když se jde na procházku a je čas na drbání. Bohužel je tu ale hodně jiných psů a nestíháme mu dávat tolik lásky a pozornosti, kolik by si zasloužil. Tedy chceme Hugovi zvýšit šanci na nový domov a hledáme pro něj případně i organizaci/spolek/dočasku, kde by mohl být v domácí péči. Nechceme pro něj jiný útulek a kotec, ale zařízení, kde by mohl být doma a zkušený člověk by s ním pracoval a připravoval ho na nový domov. Pokud by se našel zájemce zavolejte (773 791 322) nebo napište na náš email ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ) a domluvíme se na podrobnostech.

Hugo byl jednou v adopci, ale bohužel se po třech dnech vrátil. V rodině si vybral svou hlavní lidskou parťačku a tu hlídal před všemi ostatními. Potvrdilo se tedy, že je to pes spíše pro jednoho majitele, který bude lépe chápat jeho potřeby a dokáže dodržovat pravidla. Dostal hned do startu špatné signály od lidí a tedy zabral v rodině pozici vůdce, protože vnímal, že tam chybí. Z toho pak pramenily další problémy. Hugo se bude muset u nového pána naopak snažit o všechny benefity a vědět, že člověk udává pravidla.


Výška a váha je orientační. Věk je odhadován veterinárním lékařem.

Hugovo příbeh ---> ZDE


Útulek Tábor

hugo2 new   hugo new