FALCO


falco2-new   falco-new

Jméno: Falco
Věk: 2 roky
Velikost: cca 20 kg, střední
Kontakt: 731 727 032, Facebook Andrea Kárníková
Nachází se: Zábřeh (Olomoucký kraj)
Snášenlivost: se všemi se učí vycházet a správně se chovat, ale v tuto chvíli není vhodný k jiným pejskům nebo k dětem

Falco je asi 2 letý kříženec amerického pitbulteriéra, kastrovaný.
V březnu 2018 byl odebrán z nevhodných podmínek, kde mimo jiné docházelo ke konfliktům s dalšími psy, celkově nebyl vůbec socializovaný, byl krmený nevhodnou stravou pokud vůbec, takže i jeho fyzický stav nebyl nejlepší. Bohužel takový začátek jeho života ho velice ovlivnil a s následky jak fyzickými tak psychickými se potýká dodnes.
Pro Falca je nutný kvalitní a individuální výcvik pod vedením zkušeného profesionála (ne obyčejný cvičák). V současné chvíli takovýto výcvik navštěvuje již 7 měsíců s viditelnými, výsledky, ale určitě ještě není zdaleka u konce a je nutné ve výcviku i nadále pokračovat. Na Falca nefungují tradiční metody výcviku a vůbec ne přísnost, to oplácí zvýšenou agresivitou.
Od příchodu do dočasné péče se stále vyskytují problémy se socializací, zejména při kontaktu s jinými zvířaty, ale na všem s dočasnou tetou intenzivně pracují a pokroky jsou určitě vidět.
Falco není vhodný k dětem, protože nedokáže odhadnout své reakce a i když nerad, mohl by třeba v zápalu hry malému dítěti nechtěně ublížit.
Základní povely Falco zná, jediné co nemusí je samota, nejraději je se svým člověkem, kterému důvěřuje. Je to "gaučák", takže rozhodně není určený k pobytu venku. Rád si hraje a dovádí, i když se snaží tvářit jako velký drsňák :)

Falco půjde do adopce očkovaný, odčervený, kastrovaný a čipovaný, na adopční smlouvu s adopčním poplatkem 1500,-.

Pes nejvěrnější přítel, z. s.